Почетак arrow Форум
Правновање
Welcome, Guest
Please Login or Register.    Lost Password?
Go to bottom Post Reply Favoured: 1
TOPIC: visa ili visoka skola?
#312
Cao svima!
Ovde sam prvi put i nadam se da cete mi pomoci da saznam neke stvari koje me interesuju u vezi trogodisnjeg studiranja na Pravnom fakultetu u Kragujevcu.
Sinoc sam otvorila sajt fakulteta i jedini smer koji sam pronasla na trogodisnjem studiranju je upravo smer Naciomnalna bezbednost. Neki drugi linkovi su, medjutim otvorili i neke druge smerove tipa trogodisnje studiranje
* Administrativni smer
* Krivično pravni smer
* Međunarodno poslovno pravo
* Opšti smer -trogodišnje studije
* Političko upravni smer
* Poslovno carinski smer
* Privredni smer
* Smer za nacionalnu bezbednost
* Smer za radno pravo i socijalno osiguranje

Inace zelim da se sa Pravnog fakulteta u Beogradu prebacim na Pravni fakultet u Kragujevcu, a nisam upucena nu u sta.
Moze li mi neko reci koji sve smerovi postoje na trogodisnjim studijama u Kragujevcu, kolika je skolarina, i koliko kosta priznavanje ispita?
Ono sto sam videla jeste da je skolarina 60.000,00 dinara. Jos me interesuje kolika je cena viseg skolovanja?
Hvala vam u napred svima, jer svaka pomoc bi mi dobro dosla.
Pozdrav.

Report to moderator   Logged Logged

Last Edit: 2009/03/28 12:02 By Staklena.
#317
dzoni (Visitor)
Posts: 0
Birthdate:
Re:visa ili visoka skola? 5 Years, 7 Months ago
Skolarina je 60000 dinara za sve, samo treva godina sa zavrsenom VSUP j nesto visa ali to tebe ne interesuje cena priznavanja ispita je ja mislim 2000 din po ispitu, a za smerove se obrati studentskoj sluzbi za detalje. pozzz
P.S. Kaje jos nema

#325
kaja (User)
Senior Boarder
Posts: 49
Re:visa ili visoka skola? 5 Years, 7 Months ago
Istekao mi je apsolventski staz,treba da uplatim jos 15 000 dinara a ne znam da li ima svrhe? Da li da nastavljam ili da odustajem?Pored svega sta se dogadja izgubila sam zivce i kad odem na ispit i kad cujem pojedine kako pricaju kako je nama na nacionalnoj bezbednosti laksi kriterijum za polaganje a pojedini kad vide da smo prethodno zavrsili VSUP obaraju za glupost.Juce je koleginica pitala u studentskoj sluzbi koji status imamo rekli su VI-2.Zasto nam onda nisu priznali silne ispite koje smo vec polozili ako je i njihova diploma u rangu vise skole?

#326
Alexva (User)
Posts: 11
Re:visa ili visoka skola? 5 Years, 7 Months ago
Bio sam u KG-u 25.03. i lik koji radi u studentskoj službi takođe nam je rekao da nam je priznat VI-2 stepen (koji inače nigde ne postoji )Koleginica je zatim pitala profesorku koja ispituje Upravno pravo koja je rekla da ne može to tako i da moraju da nam priznaju pun VII stepen ( a zbog čega je pouzdano znam bila kritikovana od strane dotičnog nazovi gospodina dekana) a potom je sa još jednim kolegom otišla do dekana ali pošto isti nije bio tu uputili su ih do sekretara gde su zatekli profesora koji ispituje Rad policije u zajednici koji je takođe rekao da moraju da nam priznaju VII stepen i da je on u komisiji koja treba da raspravlja oko toga.Kajo lično po meni imam sledeći izbor: da obnovim apsolventski staž i da dajem ispite do oktobra (do tada će se već nešto iskristalisati) pa da onda vidim na čemu sam pa ako ispadne da su nas ispalili da upišem KPA i da sa neopisivim zadovoljstvom podnesem tužbu protiv Pravnog fakulteta odnosno odgovornih lica.A što se tiče VSUP-a pojedini studenti koji su završili tu školu znaju više nego neki tužioci i sudije koji su završili Pravne fakultete a što se tiče ovih retarda u uniformama sa tadašnje PA to ne može ni da se poredi!Najveća greška u istoriji srpske policije je spajanje VŠUP-a sa PA!

Report to moderator   Logged Logged

Last Edit: 2009/04/03 02:53 By Alexva.
#327
Hvala na pomoci.
Bilo bi mi takodje od velike pomoci ukoliko biste mi rekli da li postoji mogucnost prijavljivanja ispita postom , ili nekako drugacije, da ne moram samo zbog prijave da idem u Kragujevac, inace sam nesto malo severno od BG-a.
Hvala.......
Pozdrav

Report to moderator   Logged Logged

Last Edit: 2009/04/03 16:46 By Staklena.
#328
mic (User)
Posts: 7
Re:visa ili visoka skola? 5 Years, 7 Months ago
Mozes postom da prijavis ispit i to nije nikakav problem, samo na uplatnici upises naziv ispita i ispitni rok kao i ime i prezima i br. indeka i jedan primerak uplanice spakujes u koverat i posaljes na adresu fakulteta.

#329
Alexva (User)
Posts: 11
Re:visa ili visoka skola? 5 Years, 7 Months ago
koleginice naravno da može poštom samo kopiju ili original pošalji Studentskoj službi sa naznakom smera.E da i na uplatnici tamo gde piše "poziv na broj" upiši broj indeksa.Pozz

#331
kaja (User)
Senior Boarder
Posts: 49
Re:visa ili visoka skola? 5 Years, 7 Months ago
To si u pravu u potpunosti,ponosna sam na zavrsenu VSUP.A sto se tice svega ovoga mislim da se treba boriti i izboriti za ona prava koja nam je fakultet garantovao prilikom upisa.

#390
Re:visa ili visoka skola? 5 Years, 6 Months ago